به نام خدا

فضائل ذکر سبحان الله

امام صادق(ع) فرمودند: کسی که بگوید(سبحان الله و بحمده، سبحان الله العظیم و بحمده) خداوند سه هزار درجه برایش بالا برد و از آن ذکر پرنده ای در بهشت خلق کند که تسبیح بگوید و اجر آن این تسبیح برای گوینده آن ذکر است.(وسائل الشیعه182/7.ثواب الأعمال/28.)

رسول خدا(صلّی الله و علیه و آله) به ام هانی فرمودند: هر کس که صد مرتبه در روز تسبیح خدا را بگوید بهتر از این است که صد شتر را برای قربانی به بیت الحرام روانه سازد.(وسائل الشیعه184/7).

حضرت صادق(ع) فرمودند: کسی که در هر روز سی مرتبه بگوید سبحان الله خداوند هفتاد بلا از او دور کند که کوچکترین آنها فقر است.(بحارالانوار178/93).

رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: هیچ حیوانی به صید در نمی آید و هیچ درختی قطع نمی شود مگر اینکه در مورد تسبیح حضرت حق کوتاهی نموده باشد.(کنز العمال463/1).

امیر المؤمنین(ع) در تفسیر سبحان الله فرمودند: همانا این ذکر تعظیم و بزرگداشت جلال خدای عز و جل است و پاک دانستن او از تمام نسبت هایی است که مشرکین به او می زنند پس زمانی که بنده به سبحان الله زبان باز می گشاید تمام ملائکه بر او درود می فرستند.((مستدرک الوسائل322/5).

امام صادق(ع) فرمودند: ابلیس گفت: پنج چیز است که در آنها نفوذ ندارم(پنج گروه مردم) ولی ما بقی مردم در مشت من هستند.

(تا آنجا که حضرت صادق از قول ابلیس فرمودند:) آن گروهی که شب و روش را زیاد تسبیح بگوید.(بحارالانوار177/93.فضائل صدوق414/1).

پایان

منبع: کتاب درمان با قرآن و ذکر های مستحبی، نویسنده، شیخ احمد رضا آقا دادی، انتشارات شهید حسین فهمیده

 

 

 

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic