به نام خدا

فضیلت صلوات(قسمت هشتم)

امام صادق(ع) فرمودند: زمانی که یکی از شما دعا می کند پس از صلوات بر محمد و آل محمد(صلّی الله و علیه و آله) بفرستد زیرا صلوات بر پیامبر(صلّی الله و علیه و آله) دعایی مستجاب است و خداوند اگر بعضی از دعایی را مستجاب کرد مابقی آنرا نیز مستجاب می کند.(بحارالانوار،53/94.)

امام حسن عسکری(ع) فرمودند: همانا خداوند متعال ابرهیم را به این علت به عنوان دوست انتخاب کرد که او زیاد بر محمد و اهلبیت او(ع) صلوات می فرستاد.(همان/54).

امام کاظم(ع) از قول پدرش امام صادق(ع) که درود خداوند بر ایشان باد فرمودند: معنای صلوات این است که من بر آن میثاقی که در عالم قبل با خدای خویش بستم«زمانی که خداوند فرمود آیا من خدای شما نیستم گفتند آری» پایبند هستم. و با ذکر صلوات تجدید پیمان خویش را اعلام می کنم.(بحارالانوار،54/94).

مردی در حضور امام صادق(ع) گفت: اللهم صَلّ علی محمّد و اهل بیت محمّد. امام صادق(ع) فرمودند: ای مرد مگر نمی دانی اهلبیت، فقط آن پنج تن اصحاب کساء)یعنی رسول الله، امیر المؤمنین،فاطمه،حسن،حسین«ع») می باشند. تو با اینگونه صلوات فرستادن دایره صلوات را تنگ کردی. مرد عرض کرد پس چگونه بگویم فرمودن، بگو((اللهم صل علی محمد و آل محمد)) که اگر اینگونه بگویی ما و شیعیانمان را نیز در این صلوات شریک کرده ای.(بحارالانوار59/94.وسائل الشیعة 205/7).

ادامه دارد...

منبع: کتاب درمان با قرآن، نویسنده،شیخ احمد رضا آقا دادی، انتشارات شهید حسین فهمیده

 

گو((اللهم صل علی محمد و آل محمد)) که اگر اینگونه بگویی ما و شیعیانمان را نیز در این صلوات شریک ک

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات