به نام خدا

فضیلت صلوات(قسمت هفدهم)

رسول گرامی(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: زمانیکه خداوند عرش را خلق کرد هفتاد هزار ملک نیز خلق نمود و به ایشان فرمود: دور عرش نور طواف کنید و تسبیح مرا بگویید و عرش من را حمل کنید. ملائکه نیز دور عرش نور را طواف کرده و سبحان الله گفتند، اما نتوانستند عرش خدا را حمل کنند:پس خدای بزرگ فرمود: عرش نور را طواف کنید و بر نور جلالم محمّد(صلّی الله علیه و آله) صلوات بفرستید و عشم را حمل کنید پس عرش جلال را طواف کردند و بر محمّد(صلّی الله علیه و آله) صلوات فرستادند و در این بار طاقت حمل عرش را پیدا کردند و آن را حمل نمودند ملائکه به خدای متعال عرض کردند: پروردگارا آیا ما را امر به تسبیح و تقدیس نکردی(پس چرا قدرت حمل عرش را با این که تسبیح تو را می گفتیم پیدا نکردیم؟ خداوند فرمود: ای ملائکه من زمانی که بر دوستم محمّد(صلّی الله علیه و آله) صلوات بفرستید در واقع تسبیح من را گفته اید و مرا تقدیس کرده اید و مشغول لا اله الا الله بوده اید.(مستدرک الرسائل341/5).

رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: شیاطین دو دسته اند: دسته اول شیطان جنی است که با گقتن لا حول و لا قوه إلا بالله العلی العظیم دور می شود و دسته دوم شیطان انسی که با صلوات بر محمّد و آل محمّد دور می شود.(مستدرک الوسائل342/5).

رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: بین و من و بین آل من در صلوات به واسطه ی حرف«علی» جدایی نیندازید(یعنی بگویید اللهم صلی علی محمّد و آل محمّد و نگویید اللهم صلی علی محمّد و علی آل محمّد).

ادامه دارد...

منبع: کتاب درمان با قرآن و ذکر های مستحبی، نویسنده، شیخ احمد رضا آقا دادی، انتشارات شهید حسین فهمیده

 

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات