به نام خدا

فضیلت صلوات(قسمت پانزدهم)

امام باقر(ع) فرمودند: رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) فرمود: جبرئیل گفت: کسی که تو در حضورش ذکر شوی و بر تو صلوات نفرستد خدا او را از رحمتش دور کند. گفتم: آمین. گفت: کسی که ماه رمضان را درک کند ولی آمرزیده نشود از رحمت خدا دور باد. گفتم: آمین. گفت: آن کسی که پدر و مادرش و یا یکی را داشته باشد ولی مورد آمرزش نشده باشد(در اثر خدمت به ایشان) از رحمت خدا دور باد گفتم: آمین.(وسائل الشیعه206/7).

رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: زیاد بر من صلوات بفرستید زیرا صلوات بر من، نور در قبر و نور بر صراط و نور در بهشت است.(مستدرک الوسائل332/5).

رسول الله(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: کسی که یک بار بر من صلوات فرستد خدا دری از عافیت و صحت به روی او باز می کند.(همان333/5).

پیامبر(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: کسی که بر من و خاندانم صلوات بفرستد ملائکه بر او صلوات فرستند و کسی که ملائکه بر او صلوات فرستد الله تعالی بر او صلوات فرستد و آن کس که خدا بر او صلوات فرستاد هیچ ملکی در زمین و آسمان نماند مگر بر او درود فرستد، و هر کس که بر من و خاندانم یکبار صلوات فرستاد خداوند به دو ملک موکل بر او فرماید که تا سه روز معصیتی  بر او ننویسند.(مستدرک الوسائل333/5).

امام حسن عسکری(ع) درباره ی آیه یذبّحون ابنائکم(پسران بنی اسرائیل را فرعونیان سر می بریدند)(سوره بقره آیه49) فرمودند: این زمانی بود که به فرعون گفته شد: در بین بنی اسرائیل فرزندی به دنیا خواهد آمد که هلاکت تو به دست او خواهد بود. پس فرعون دستور داد پسران ایشان را ذبح کنند و زمانه طوری شد که زنان ایشان خودشان چون قابله ها کار می کردند چون زمان حمل تمام می شود و آن فرزند به دنیا می آمد فرزند را به صحرا می افکندند یا در غار و مکان دنجی او را رها می کردند و ده بار بر او صلوات بر محمد و آل محمد ذکر می کردند. با این ذکر خداوند ملکی را برای تربیت آن فرزند قرار می داد و از یک انگشتش شیر و از انگشت دیگرش غذایی نرم برای او مقدار می کرد. تا زمانی که بزرگ شود. کم کم فرزندانی که سالم می ماندند از کسانی که کشته شدند بیشتر  شد.

ادامه دارد...

منبع: کتاب درمان با قرآن و ذکرهای مستحبی، نویسنده،شیخ احمد رضا آقا دادی،انتشارات شهید حسین فهمیده

 

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات