به نام خدا

فضیلت صلوات(قسمت یازدهم)

امام صادق(ع) از قول پدران بزرگوارش علیهم السلام فرموده اند: هنگامی که یکی از شما دعا می کند ولی در دعایش رسول خدا (صلّی الله و علیه و آله) را فراموش می کند(صلوات نمی فرستد) آن دعا بالای سر او پرواز می کند و به اجابت نمی رسد ولی زمانی که پیامبر(صلّی الله و علیه و آله) را به یاد می آورد(و صلوات می فرستد) دعایش بالا می رود و به اجابت می رسد.(بحار الانوار68/94).

امام صادق(ع)  فرمودند: زمانی که یکی از شما به رسول الله(صلّی الله و علیه و آله)

صلوات بفرستد و سلام کند آن ملکی که خداوند بر قبر او وکیل گردانیده به نام ظهلیل به رسول الله عرض می کند: ای پیامبر فلان شخص به شما سلام کرد . صلوات فرستاد. پیامبر خدا(صلّی الله و علیه و آله) نیز جواب او را می دهند.(همان).

ابن عبّاس از پیامبر خدا(صلّی الله و علیه و آله) روایت کرده که فرمودند: در عالم رویا عمویم حمزه و برادرم جعفر بن ابیطالب را دیدم که در مقابل ایشان طبقی از میوه درخت سدر بود که از آن میل می کردند پس از ساعتی آن میوه تبدیل به انگور شد و سپس تبدیل به رطب و خرما به ایشان نزدیک شدم و گفتم: پدرم قربان شما کدام یک از اعمال را در این سرا بهتر یافتید؟ گفتند: پدران و مادران ما به فدای تو ای رسول خدا بهترین اعمالی که اینجا یافتیم،صلوات بر تو، سقایت آب و دوستی امیر المؤمنین(ع) است.(بحارالانوار70/94).

ادامه دارد...

منبع: کتاب درمان با قرآن، نویسنده،شیخ احمد رضا آقا دادی، انتشارات شهید حسین فهمیده

 

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات