نکات ناب نهج الفصاحه (قسمت پنجاه و نهم)

بهشت (بخش اول)

بهشت

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: میان بنده و بهشت هفت عقبه فاصله است که آسان‏ترین آنها، مرگ و سخت‏ترین آنها، توقف در پیشگاه خدای تعالی آن هنگامی که ستمدیدگان، دامن ستمگران را می‏گیرند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: بهشت و جهنم از بند کفشتان به هر یک از شما نزدیک‏تر است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: چیزی مانند جهنم ندیدم که گریزنده‏اش خواب باشد و چیزی مانند بهشت ندیدم که طالب آن خواب باشد.

صفت بهشت

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در بهشت، چیزهایی هست که آنها را نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده و نه بر قلب کسی خطور کرده است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: ساختمان بهشت، خشتی از نقره و خشتی از طلا؛ ملاط (گِل) آن، مشک اذفر؛ سنگریزه آن لؤلؤ و یاقوت؛ و خاک آن زعفران است. و هر که وارد آن شود پیوسته متنعم و از بدبختی به دور است؛ جاودانه است و نمی‏میرد؛ لباسهایشان کهنه نمی‏گردد؛ و جوانی‏شان پایان ندارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در بهشت چیزهایی (نعمت‏هایی) است که نه چشمی دیده، نه گوشی شنیده و نه بر خاطر کسی گذشته است.

پیامبر خداصلی الله علیه وآله: هر آینه یک سحرخیزی یا شب زنده‏داری در راه خدا از دنیا و آنچه در آن می‏باشد، بهتر است. و هر آینه به اندازه کمان یا جای پای یکی از شما در بهشت از دنیا و آنچه در آن می‏باشد، بهتر است. و اگر یکی از زنان بهشتی به روی زمین درخشش نماید، هر آینه میان آسمان و زمین را خوش‏بو و نورانی می‏کند و سرپوش آن از دنیا و آنچه در آن می‏باشد، بهتر است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی بهشت را سفید آفرید و محبوب‏ترین چیز (رنگ) نزد خدا، سفیدی است.

خانه سخاوتمندان

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در بهشت، خانه‏ای است که آن را خانه سخاوتمندان نامند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: بهشت، خانه سخاوتمندان است.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

 

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic