تبلیغات
بهشتیان - نکات ناب نهج الفصاحه قسمت سوم
بهشتیان
هر چه را که بخواهید...

نکات ناب نهج الفصاحه قسمت سوم

این موضوع: نیکان

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هرکس دارای سه ویژگی باشد، از نیکان است: رضا به قضا،مقاومت در برابر محرمات الهی و خشم در راه خداوند عزّوجلّ.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خوشا! به حال آن که فروتنی‏اش از روی کمبود نیست؛ خواری نفسش از روی فقر نیست؛ از مالی که بدون گناه جمع کرده، انفاق نماید؛ با اهل دانشمندان و حکیمان اختلاط کند؛ و به ذلیلان و فقیران رحم نماید. خوشا! به حال آن که نفسش خوار، کسبش حلال، باطنش نیکو، ظاهرش گرامی و شرّش از مردم به دور باشد. خوشا! به حال آن که به علمش عمل کند؛ زیادی مالش را انفاق نماید؛ و زیادی سخنش را بازدارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خوشا! به حال آن که عمرش دراز و عملش نیکو باشد که در نتیجه خوش عاقبت خواهد بود؛ زیرا پروردگار عزّوجلّ از او خشنود است و بدا! به حال آن که عمرش دراز و عملش بد باشد که در نتیجه بدعاقبت خواهد بود؛ زیرا پروردگار عزّوجلّ از او خشمگین است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خوشا! به حال آن که عیب خودش او را از پرداختن به عیب‏های مردم بازدارد؛ از مالی که بدون گناه کسب نموده انفاق کند؛ با دانشمندان و حکیمان اختلاط نماید؛ و از فرومایگان و گناه‏کاران کناره‏گیری کند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خوشا! به حال آن که در نزد خویش خوار ولی فطرتش نیکو باشد؛ زیادی مالش را انفاق کند؛ زیادی سخنش را بازدارد؛ سنت برایش فراگیر باشد تا او را به بدعت بازنگرداند.

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم(ص)، مدینة العلم

www.Beheshtiyan.mihanblog.comدرباره وبلاگ

سلام دوست عزیز!
به وبلاگ بهشتیان خوش آمدید...
در این بلاگ می توانید به بیش از 1100 مقاله،مطلب و دیگر موارد در زمینه های فرهنگی، اجتماعی،دینی،مذهبی و...
دست پیدا کنید.
آدرس اینستاگرام نویسنده: www.instagram.com/mostafasayyedi
تبادل لینک هم با هر سایت و وبلاگی که با خدا باشه آزاده...
موفق باشید

مدیر وبلاگ : سید مصطفی سیدی
پیوندهای روزانه
پیوندها
صفحات جانبی
نظرسنجی
نظر شما در مورد بلاگ بهشتیان


جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :