نکات ناب نهج الفصاحه (قسمت دویست و پنجاه و نهم)

زن (بخش دوم)

نکوهش زنان

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در بهشت نگریستم، آن گاه بیشتر اهل آن را از فقیران دیدم و در جهنم نگریستم، آن گاه بیشتر اهل آن را از زنان دیدم.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: زن از دنده‏ای آفریده شده که به هیچ روشی راست نمی‏گردد پس اگر با همین وضع از او استمتاع جُستی، کام یافتی ولی اگر خواستی راستش کنی، آن را می‏شکنی و شکستن او، طلاق دادن است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: زن از دنده‏ای آفریده شده که اگر بخواهی راستش کنی، آن را می‏شکنی. بنابراین، با او مدارا کن تا با او زندگی کنی.

حکایت زن

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: حکایت زن، مانند دنده کجی است که اگر بخواهی راستش کنی، می‏شکند و اگر بخواهی از او لذّت ببری، با همان کجی‏اش می‏توانی.

حکایت زن پارسا در میان زنان

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: حکایت زن پارسا در میان زنان، همانند کلاغ نشان‏دار است که یک پای آن سفید است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: زنان را با بی‏لباسی، حجله نشین سازید.

در مراقبت زنان از بی ‏لباسی یاری بجویید

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در مراقبت زنان از بی‏لباسی یاری بجویید؛ زیرا هر گاه زنی لباس فراوان (و رنگارنگ) و زینت زیبا داشت، او را به بیرون رفتن (و گردش) ترغیب می‏گرداند.

درباره زنان همدیگر را به خوشرفتاری سفارش کنید

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: درباره زنان همدیگر را به خوش‏رفتاری سفارش کنید؛ زیرا زن از دنده کج آفریده شده و بیشترین کجی دنده در قسمت بالای آن است؛ اگر راستش کنی می‏شکند و اگر رهایش کنی همیشه کج می‏ماند. بنابراین، درباره زنان (مراقب باشید و) همدیگر را به خوش‏رفتاری با آنان سفارش نمایید.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات