به نام خدا

طرح منتظران ظهور(کتاب ها)

کتاب مذهبی زرتشتیان

جاماسب از قول استادش زردشت خبر می دهد:

پیش از ظهور سوشیانس (نجات دهنده دنیا)، پیمان شکنی و دروغ و بی دینی در جهان رواج می یابد و مردم از خدا دوری جسته، ظلم و فساد و فرومایگی آشکار می گردد. و همینها نیز اوضاع جهان را دگرگون ساخته، زمینه را برای ظهور نجات دهنده مساعد می گرداند.(از کتاب موعود به نقل از کتاب زند و هومن، یسن، ص 25)

گشتاسب_ پادشاه وقت- می پرسد: وقتی سوشیانس ظهور کرد، چگونه فرمانروایی می کند و جهان را چطور اداره خواهد کرد و چه آیینی دارد؟

جاماسب در پاسخ وی می گوید: سوشیانس دین را به جهان روا(رایج) کند و آز و نیاز(فقر و تنگدستی) هم را تباه کند و اهریمن را از دامان آفریدگان باز دارد و مردمان گیتی هم منش(هم فکر) و هم گفتار و هم کردار باشند.(جاماسب نامه در کتاب زند و هومن، یسن، ص 122_ 121.

کتاب مذهبی هندوها

پس از خرابی دنیا، پادشاهی در آخر الزمان پیدا شود که پیشوای خلایق باشد و نام او منصور باشد و تمام علام را بگیر و به دین خود آورد و هم کس را از مومن و کتافر بشناسد و هر چه از خدا خواهد  بر آید...(کتاب دید، کتاب آسمانی هندوها.)

دور دنیا تمام شود و به پادشاه عادلی در آخر الزمان که پیشوای ملائکه و پریان و آمیان و راستی با او باشد...(کتاب باسک، از کتاب های آسمانی هندوها.)

 

بهشتی باشید...

 

www.behshtiyan.mihanblog.com

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات