پس از اینکه تصمیم گرفتید از زندگی چه می خواهید، اهداف و خواست های خود را در ذهن به تصویر بکشید و باور کنید که به آنها می رسید. باید تا آخرین حد خودتان را آماده دریافت آرزوهایتان کنید – با تمام وجود و از اعماق قلبتان.

 

شاید در نگاه اول انجام این کار ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات در دنیای واقعی مردم در دریافت چیزی که می خواهند سختی های بسیار زیادی را متحمل می شوند؛ اما چرا؟ تنها به این دلیل که احساس می کنند استحقاق و شایستگی داشتن آنها را ندارند. بعضی از افراد احساس می کنند که برای داشتن برخی چیزها لیاقت کافی ندارند. این امر از فقدان اعتماد به نفس و عزت نفس کافی نشات می گیرد که اغلب ریشه در کودکی افراد دارد.

 

افرادی که در خانواده هایی با نظام های ناپایدار بزرگ می شوند، و از طرف مدرسه و معلمین نیز به اندازه کافی حمایت نمی شوند، نمی توانند ارتباط مناسبی را با هم کلاسی هایشان برقرار کنند و همیشه با این حس مواجه هستند که نسبت به هم سن و سال هایشان از ارزش کمتری برخوردار هستند. اینگونه افراد از اعتماد به نفس پایینی برخوردار می باشند.

 

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که این نوع عدم اعتماد به نفس کودکی می تواند در بر داشته باشد، انتقال حس خود کم بینی به بزرگسالی است. آسیب های کودکی میتواند در سیستم فکری فرد در دوران بزرگسالی تاثیر منفی گذاشته و منجر شود او توانایی خود در برقراری رابطه نظام مند با سایرین را از دست بدهد. به دلیل عدم وجود عزت نفس کافی، ممکن است فرد تصور کند لیاقت هیچ کدام از چیزهای خوبی را که به طرفش می آید ندارد.

 

به هر حال اگر شما هم تصور می کنید جزء افرادی هستید که نمی توانید بهترین ها را برای خود آرزو کنید، باید به راستی از خودتان بپرسید که: چرا احساس می کنم استحقاق چیزهایی را که می خواهم، ندارم؟ اگر پاسخ شما به این پرسش شبیه به این جواب ها بود: "به اندازه کافی ارزش ندارم"، و یا "این اتفاقات برای آدم های معمولی مثل من نمی افتند" آنوقت ما به شما توصیه می کنیم که تصویر ذهنی که از خودتان دارید را یک بار دیگر از نو بازبینی کنید.

 

نقطه امیدواری اینجاست که حتی سال ها تفکر منفی را می توانید با تفکرات مثبت روزانه تغییر دهید. پس از شناسایی عادات منفی شخصی نوبت به آن می رسد که آنها را با انواع مثبتشان جایگزین کنید. در این حالت امکان دارد که افکار منفی گاه و بی گاه به ذهن شما خطور کنند. این مطلب کاملاً طبیعی است و به مرور زمان از بین خواهد رفت. فقط باید به خاطر داشته باشید که قدرت افکار مثبت خیلی بیشتر از قدرت افکار منفی است.

 

می توانید با جملات مثبت روزانه از قبیل: "من یک انسان منحصر بفرد و فوق العاده هستم" شروع کنید. به خودتان بگویید: "من استحقاق بهترین ها را در زندگی دارم." این امر سبب می شود که احساس رضایت بیشتری از خودتان پیدا کنید.

 

این تاییدها را می توانید از مقام سوم شخص نیز به خودتان بگویید. از آنجایی که منفی گرایی ها را معمولاً در ذهن خود از جانب دیگران به تصویر می کشیم، بد نیست جملات مثبت را نیز از زبان سوم شخص به خودمان بگوییم. به عنوان نمونه: "من تو را به خاطر خودت دوست دارم، هیچ لزومی ندارد خودت را به کسی اثبات کنی، تو همینطوری که هستی انسان خاص و منحصر بفردی به شمار می روی."

 

یکی دیگر از تمرین هایی که می تواند به شما کمک کند، تصور یک انسان فرضی است که به شما نزدیک بوده و با او به گفتگو می نشینید؛ از خوبی های شما حرف می زند و نظرش را در مورد شما می گوید.

 

تایید های مثبت روزانه را به طور مکرر تکرار کنید و قدری مدیتیشن نیز به آن اضافه نمایید، بدون شک خیلی سریع متوجه تغییرات اساسی در زندگی خود خواهید شد. با دوست داشتن و قدردانی از خودتان می توانید درهای زندگی را به سوی بهترین ها بگشایید.

روانشناسی - روش های موفقیت - باور کنید که استحقاق بهترینها را دارید

منبع: نرم افزار سالنامه سلامت(نسخه چهار)
www.Beheshtiyan.mihanblog.com

.: Weblog Themes By SlideTheme :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic